درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : محبوبه عطارحمیدی
صفحات جانبی
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
تهران شیمی
اخبار و اطلاعات و تازه های شیمی

قویترین اسید دنیا كه لااقل یك میلیون مرتبه قویتر از اسید سولفوریك غلیظ شده می باشد دریكی از ازمایشگاهای كالیفرنیا ساخته شد.شاید این اسید كمترین میزان خورندگی را هم داشته باشد.این تركیب كربوران اسید نامیده شده است تولید كنندگان ان می گویند این نخستین ابر اسیدی است كه می توان انرا در ظرف شیشه ای (لوله ازمایشگاهی ) نگهداری كرد . ابر اسید قبلی اسید فلوئور وسولفوریك به قدری قوی است كه مستقیما(فورا) می تواند شیشه را خود حل كندولی به نظر می رسد خاصیت اسید جدید به پایداری شیمیایی قابل توجهش برگردد.

كریستفررید از دانشگاه كالیفرنیا ، دیو رسید وهمكارانش . این اسید مانند همه اسیدها با تركیبات دیگر واكنش نشان می دهدویك اتم هیدروژن با بار مثبت به انها می دهد اما بنیان باقی مانده انقدر پایدار است كه ان از واكنش بیشتر خودداری می كند .

این دومین واكنشی است كه برای خورندگی ضروری است برای مثال اسید هیدروفلوریك كه غالبا تركیب شده از دی اكسید سیلیكون می خورد شیشه را زیرا یون فلورید به این سیلیكون حمله می كند همانطوریكه هیدروژن با اكسیژن واكنش می دهد.

این اسید جدید با فرمول(H(CHB11GL11  تمایل بسیار زیادی برای دادن یون هیدروژن داردكه میزان قدرت اسیدی انهارا تعریف میكند(معین میكند)و صد تریلیون بار از اب استخر اسیدی تر است اما بنیان باقی مانده اسید كه نتیجه از دست دادن یون هیدروژن است شامل یازده اتم بورویك اتم كربن است كه در یك ساختار 20 وجهی قرار گرفته اند . رید می گوید شاید پایدارترین گروه اتمهایی كه در شیمی وجود دارد باشد . هدف اصلی محققان این است كه با استفاده از اسید های كربوران اتم های گار نجیب زنون را بسادگی اسیدی كنند كاری كه تا كنون انجام نشده است.   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات